Grzesiek Prykiel

Grzesiek Prykiel (JacoTeam)

(wywiad przeprowadzony 20.02.2010)

1. Grzesiek, napisać że JacoTeam nie powala swoją postawą, to chyba nic napisać:) Zajmujecie ostatnie miejsce z najgorszym bilansem bramkowym, ale dla Was chyba nie to jest najważniejsze, prawda?

G.P.: Po pierwszym meczu w nocnej lidze wiedzieliśmy już, że dobrej lokaty nie osiągniemy:) Każdą porażkę przyjmowaliśmy z uśmiechem na twarzy i bez nerwów:) Może to śmiesznie zabrzmi, ale większość z nas dopiero teraz zaczyna być w swojej formie. Odmuliliśmy się, nabraliśmy dynamiki, kondycji, to dla nas już jest sukces. Większość z nas ma siedzący tryb życia, a sport regularnie uprawialiśmy ostatnio w liceum. Widać także, było, że ja, jak i mój brat mieliśmy trochę więcej do przenoszenia na nogach, niż pozostali:) Ja ważę 105kg mój brat ponad 120:P. Wiadomo, że nie mamy nic do gadania z BBG i innymi drużynami, których zawodnicy grają regularnie w jakiś klubach. Dawaliśmy jednak z siebie naprawdę wszystko, a czasem także przebłyskami dobrej gry potrafiliśmy nastraszyć przeciwnika:) Fajnie, że zawodnicy naszej drużyny nie poddawali się i na każdy mecz zjawiali się pełni optymizmu oraz dobrego humoru:)

2. Jesteś zdecydowanie najlepszym graczem swojej ekipy. Masz na koncie najwięcej bramek i choć w porównaniu do liderów klasyfikacji strzelców Twój dorobek jest dość skromny, to KAŻDE z trafień jest niezwykle efektowne, po indywidualnym rajdzie lub pięknym strzale z daleka. Jak Ty to robisz?!:)

G.P.: Kilka bramek zaliczyłem, ale nie uważam się za najlepszego gracza w drużynie. Już bardziej typowałbym Rafała Stanisławskiego, który potrafi grac dobrze podaniami, a w naszej drużynie nie miał nikogo z którym by zrobił jakaś fajna i skuteczną wymianę piłek. Dobra jest także postawa bramkarza, który minimalizował chyba o połowę stracone bramki:). Ja osobiście lubię błędy obrońców i głównie po nich padały moje bramki, ale żeby były jakieś efektowne, to bym nie powiedział:)

3. W ostatniej kolejce zmierzycie się z Instalacją Zielonka i gorszy z tej pary zajmie niechlubne, ostatnie miejsce w 2.lidze. Jakie szanse dajesz JacoTeam na zwycięstwo i czy możemy liczyć, że wreszcie między słupkami będzie dysponowali nominalnym bramkarzem?

G.P.: Na mecz z Instalacją przyjdziemy pełnym składem. Mamy wielką nadzieję że nie pogubimy się w grze i odbijemy się chociaż w ostatniej kolejce od dna:) Naszym atutem jest to, ze w każdym meczu strzelaliśmy bramkę przeciwnikowi, a Instalacja nie strzeliła czasami nawet tej honorowej, wiec spróbujemy wykorzystać i tym razem naszą „skuteczność” w ataku:) Instalacja straciła za to mniej bramek, ale mogę usprawiedliwić nas tym, że graliśmy niekiedy bez rezerwowego gracza i przeciwnik nas po prostu zabiegał. Instalacja w każdym meczu miała pełen zestaw zawodników.

4. Z dobrych źródeł wiemy, że trenujesz podnoszenie ciężarów. Czy masz jakieś osiągnięcia na tym polu, ile lat uprawiasz już ten sport i czy wiążesz z nim jakąś przyszłość?

G.P.: Trenuje dokładnie wyciskanie sztangi na ławeczce. Przygoda z tym sportem trwa już 10 lat, ale nie wiązałem i nie wiąże z nim żadnej przyszłości:) Mam kilka osiągnięć z klubem Wicher Kobyłka, 3 miejsce na Mistrzostwach Polski, kilka czołowych miejsc na zawodach regionalnych, ale jak już powiedziałem - nie jest to moja profesja, dlatego zawody traktuje jako sprawdzenie swojej formy i nie biorę ich na poważnie:)

5. Na koniec chcielibyśmy wiedzieć jak Ty i Twoja drużyna, odbieracie NLH i czy wszystko odbywa się tutaj tak, jak byście sobie tego życzyli pod względem organizacyjnym? A może macie jakieś sugestie?

G.P.: Jesteśmy miło zaskoczeni Nocną Ligą! Inaczej sobie wyobrażałem te rozgrywki, nie wiedziałem, że tak profesjonalnie jest to wszystko zorganizowane:) Wielkim plusem są relacje na stronie WWW. Mamy z drużyną nadzieję, że organizatorzy pozwolą nam także w następnym sezonie, pokopać na parkiecie w dwójce. Osobiście nie mam nic do zarzucenia organizacji. Życzę powodzenia przy prowadzeniu następnego sezonu:)